0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Преговори МОН – СОНК: Прифатени се сите препораки на посредникот во процесот на преговори помеѓу двете страни

Прифатени се сите препораки на посредникот кој согласно позитивните правни прописи беше назначен да управува со процесот на преговори за надминување на предизвиците помеѓу Министерството за образование и наука Синдикатот за образование, наука и култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close