СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Преговори за заедничка декларација за Судан во Советот за безбедност на ОН

Во Советот за безбедност на ОН веќе втор ден траат преговорите за заедничка декларација за Судан, каде беше изведен воен преврат, бидејќи Русија се противи на острата осуда на пучот предложен од Африканската унија, соопштија вечерва дипломатски извори, пренесува Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close