БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Преговорите за уставната реформа во Бих и натаму без резултат, од Сараево се селат во Неум

-Јасно е дека граѓанската опција на БиХ нема шанси во Неум, така што нема смисла да одиме таму, им кажа на новинарите членот на претседателството на НС, Предраг Којовиќ, по денешната средба со американскиот специјален пратеник Метју Палмер и директорот за надворешни работи на ЕУ, Анџелина Ајхорст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close