0_Спорт.ПорталФудбал

Прв триумф на македонските фудбалерки во мундијалските квалификации

Македонската женска фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година, триумфирајќи вечерва на гостински терен во Рига над Латвија со 4-1 (2-1).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close