Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Прв случај на новиот јужноафрикански сој на коронавирусот во Белгија (ДПЛ)

Белгиската Универзитетска болница во градот Лувен информираше денеска дека едно лице во Белгија е инфицирано од овој нов и високоризичен сој, јави јавниот сервис, РТБФ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close