Свет

Прв случај на мајмунски сипаници во ОАЕ

Во Обединетите Арапски Емирати е регистриран првиот случај на мајмунски сипаници, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close