0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Прв пораз на македонските ракометари на Медитеранските игри

По стартната победа над Грција и ремито против Алжир, македонската машка ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Медитеранските игри, откако вечерва во рамки на третото коло од групната фаза загуби од фаворитот Шпанија со 33-21 (14-8).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close