0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Прв настап на Мелони по победата на изборите во Италија: Приоритет е цената на енергенсите, ќе го бранам националниот интерес

Таа кажа дека идната влада ќе ги фокусира своите напори на обидот да го скроти растечките цени на енергијата. -Сè уште мислам дека ова е примарна одговорност на новата влада и ние очигледно сме посветени на решавање на тој проблем, рече Мелони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close