Дописници МКДОпштински вести

Прв „Кичево одржливо Експо“, во организација на „Еко свест“

Во организација на Здружението „Еко свест“ денеска во Кичево се одржа првиот „Кичево одржливо Експо“. На настанот присуствуваа граѓани и локални бизнисмени, меѓу кои и млади грнчари со долго искуство од Вранештица, изработувачи на златен накит од Хоуп, додека уметникот Тео Герасимоски ги претстави своите дела од еко-материјали, а Зоран Илиески дела изработени од старо железо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close