БизнисБизнис.ПорталНаука и технологија

Прв инфоден за младинскиот предизвик „Генерација без граници“, повикот отворен до 14 јуни

На првиот инфоден за третиот младински предизвик „Генерација без граници“ (Generation Unlimited), кој го организираат УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија, повеќе од 60 млади луѓе, средношколци и студенти подетално се информираа за годинешниот предизвик на тема: „Технологија за планетата – Дигитални технологии за справување со климатските промени“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close