Дописници СветСветСвет.Портал

Прв дијалог за човекови права меѓу ЕУ и Саудиска Арабија

Претставници на Европската Унија и Саудиска Арабија вчера првпат се сретнаа во рамки на Дијалогот за човекови права, а ЕУ ги поздрави реформите во оваа земја, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close