Избрано

Прв биткоин град: Ќе се издигне во подножјето на вулкан и никој нема да плаќа данок

Букеле во саботата организираше голем собир на кој презентираше план вреден неколку милијарди долари. Ел Салвадор ќе гради „Биткоин Град“, во близина на вулканот Кончагва на југоистокот на земјата, а ќе се финансира исклучиво со оваа криптовалута.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close