БалканБалкан.ПорталБизнисДописници СветСвет.Слајдер

Прв американско-црногорски економски дијалог: САД го поддржуваат влезот на Црна Гора во ЕУ

На првиот Американско-црнoгорски економски дијалог што се одржа денеска беше истакната можноста да се зацврсти економското партнерство меѓу сојузниците на НАТО и да се поддржи пристапот на Црна Гора во ЕУ, се вели во денешното соопштение од Стејт департментот.

Back to top button
Close
Close