БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Први конгрес за грчката опозициска партија ПАСОК-КИНАЛ по изборот на нов лидер

Грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена ќе одржи конгрес што е прв, откако Никос Андрулакис беше избран на лидерската позиција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close