СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Првиот случај на нова мутација на Делта варијантата забележан во Израел

Подваријанта на мутацијата на Делта сојот на коронавирусот, која предизвикува тревога во Велика Британија, е пронајдена кај дете кое влегло во Израел од Молдавија, соопштија денеска здравствените власти.

Back to top button
Close
Close