0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Прва редовна седница на 47. Народно собрание на Бугарија, пратениците ќе го слушнат министерот за култура

Првата пленарна недела на 47. Народно собрание треба да започне со сослушување на министерот за култура на Бугарија Велислав Минеков поради состојбата со весникот „Труд“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close