Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштество

Прва награда за Марија Никодиноска на „Литератопија 2022“

Младата и талентирана прозаистка и поетеса од Кичево, Марија Никодиноска, ја освои првата награда на вториот меѓународен литературен фестивал „Литератопатија-2022“ со темата Сонетен венец и Магистрал со акростих.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close