БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Прва жртва од невремето во Грција

Исчезнатиот 69-годишен маж, по кој од вчера трагаа пожарникари и специјални спасувачки тимови во село во јужниот дел на грчкиот остров Евија, денеска беше пронајден мртов, јави дописничката на МИА од Атина

Back to top button
Close
Close