Дописници МКДОпштински вести

Прва акција на „Банка за храна“ во Јегуновце, поделени пакети на социјални ранливи категории

За прв пат во рамки на Општина Јегуновце беа поделени пакети со храна за семејства од социјално ранливи категории на граѓани. Со оваа акција општината и официјално се приклучува кон националната мрежа „Банка за храна – Македонија“ локалната партнер организација „Младинска Алијанса“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close