БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Првата седница на новиот бугарски Парламент се очекува да биде свикана на 1 декември

Првата средба е традиционално свечена и се очекува да биде на почетокот на политичката сезона - 1 декември. Седницата ќе ја отвори најстариот пратеник во 47. Народно собрание, а тоа овојпат ќе биде Силви Кирилов од „Има таков народ“, по што пратениците полагаат заклетва, ги презентираат водечките приоритети и го избираат раководството на парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close