СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Прајс: САД нема да ги телеграфираат тактиките на САД во одговор на разместувањето на руските сили на границата со Украина

САД мошне добро ја познаваат тактиката на Москва и каква и да било ескалација или агресија од страна на Русија во источна Украина ќе предизвика голема загриженост во Вашингтон и кај европските партнери, изјави портпаролот Нед Прајс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close