0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пратениците расправаат за Дополнетиот предлог-закон за вршење сметководствени работи

Пратениците попладнево расправаа за Дополнетиот предлог-закон за вршење сметководствени работи, кој е 14 точка од 71 седница. Претходно, во Собранието заврши расправата по Предлог-законот за финансиска стабилност, за кој пратениците дебатираа неколку дена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close