Граѓански секторДописници МКД

Православна Нова година ја одбележуваат Македонците во Албанија

По традиција, во духот на македонските обичаи и традиција, Македонците во Албанија го одбележуваат празникот Свети Василиј Велики, со кој се означува почетокот на Новата година, според јулијанскиот календар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close