0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМКДОпштество

Правилата за влез во Грција непроменети и продолжени за уште една седмица

Сертификат за вакцинација или потврда за прележан Ковид-19 или негативен ПЦР/рапид тест, заедно со пополнет PLF формулар и понатаму се задолжителни за влез во Грција, согласно новата министерска одлука, која важи и за државјаните на Северна Македонија, а продолжена е за уште една седмица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close