СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

По шест месеци ослободен од затвор алжирскиот новинар Карече

Алжирскиот новинар Рабах Карече денеска е ослободен од затвор откако отслужи шестмесечна казна за „ширење лажни вести“, објави неговиот весник Либерт

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close