0_Магазин.ПорталНаука и технологија

По три месеци во Вселената, кинеските астронаути се вратија на Земјата

Астронаутите Није Хајшенг, Лиу Боминг и Танг Хонгбо полетаа од Земјата на 17 јуни. Главна цел на Кинезите беше вселенската станица Тијангонг, која е во изградба. Таа треба да се заврши до 2022 година

Back to top button
Close
Close