ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

По трагедијата во Ла Манш, папата ги повика лидерите да ја почитуваат „човечноста“ на мигрантите

Откако Велика Британија и Франција меѓусебно се обвинија за смртта на 27 мигранти во Ла Манш, папата Франциск денеска ги повика властите да ја „почитуваат човечноста“ на мигрантите и да им помогнат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close