0_Спорт.ПорталСпортФудбал

По само четири кола, „Вардар“ му врачи отказ на тренерот Симов

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, кој сезонава за прв пат во својата историја игра во второлигашка конкуренција, денеска му врачи отказ на тренерот Горан Симов по серијата лоши резултати, која кулминираше со саботниот пораз на гостувањето кај Велешта од 2:1.

Back to top button
Close
Close