0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

По растот на случаите на Ковид-19, Летонија најави ново „затворање“

Летонија најави „затворање“ на земјата од 21 октомври до 15 ноември во обид да го забави растот на инфекции на коронавирус. Летонија е на прво место во светот според нивото на заразени, изјави министерот за здравство Даниел Павлјутис по вонредниот состанок на владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close