Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

По пронаоѓање прашкаста материја притворени двајца делчевци

Поради поседување недозволени психотропни супстанци, две лица на возраст од 21, односно 28 години, се притворени во полициската станица во Делчево.

Делчево, 16 октомври 2021 (МИА) – Поради поседување недозволени психотропни супстанци, две лица на возраст од 21, односно 28 години, се притворени во полициската станица во Делчево.

-На 15 октомври 2021 година во 23:30 часот полицијата ги лиши од слобода 28 годишниот М.Д. и С.К (21). Кај двајцата Делчевци при извршен претрес пронајдена е прашкаста материја поради што се приведени во полициската станица, информираат од полицијата.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена кривична пријава. вс/вг/

Таг
Back to top button
Close
Close