Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштество

По две години пауза се одржа фестивалот на староградски песни и серенади „Под кулите на Струмица“

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица синоќа се одржа 12. Фестивал на староградски песни и серенади „Под кулите на Струмица“, чие последно издание беше пред две години заради пандемијата од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close