СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

По воениот удар во Картум избија насилни протести

Десет илјади луѓе денеска протестираат на улиците на главниот град на Судан, Картум поради воениот удар, а според очевидци и локалните медиуми имало и судири и престрелки, а има и повредени луѓе

Back to top button
Close
Close