0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

По бродоломот во Ла Манш во Франција уапсени петмина шверцери на луѓе

Петмина шверцери се осомничени дека се директно поврзани со бродоломот што вчера ги однесе животите на најмалку 27 мигранти во Ла Манш и истите се уапсени, изјави министерот Дарманан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close