БалканБалкан.Портал

По Бања Лука, и Сараево набавува три хеликоптери

Властите во Сараево донесоа одлука за набавка на три хеликоптери, за кои се одобрени средства во буџетот за годинава, а експертската јавност оценува дека тоа е своевиден одговор на формирањето полициска единица во Бања Лука, за која од Русија претходно се купени три летала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close