0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Почнува 48-часовниот хакатон „НАСА спејс апс челинџ“

Скопје викендов 10. пат е домаќин на најголемиот хакатон во светот „НАСА спејс апс челинџ“, кој почнува денеска и ќе трае до 2 октомври. Хакатонот е можност за двајца учесници од победничкиот тим да го посетат НАСА Кенеди спејс центарот во Флорида, САД, заедно со нивниот ментор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close