КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Почнува 17. издание на Фестивалот за современи уметности АКТО

Со перформативната интервенција „АКТО Акција: Да се пишува за градот!“ денеска во дворот на Архитектонски факултет – Скопје ќе почне 17- то издание на Фестивалот за современи уметности АКТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close