0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Почнува самитот на лидери на Г7

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска ќе ги пречека лидерите на групата најразвиени светски демократии на почетокот на тридневниот самит на Баварските Алпи, во сенка на војната во Украина и нејзините последици како што се поскапувањето на енергенсите и храната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close