0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Почнува нова страница во односите меѓу двете држави, соопшти бугарската Влада

Бугарската Влада во писмена декларација по повод потпишувањето на билатералниот протокол по член 12 од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка од 2017 година потенцира дека со тоа завршил еден тежок процес на преговори, во кои двете Влади покажале храброст и политичка волја за надминување на несогласувањата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close