0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Почна седницата на Советот за безбедност, се расправа за францускиот предлог

Во кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски почна состанокот на Советот за безбедност на кој ќе се разгледува модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close