Дописници МКДОпштински вести

Почна реконструкцијата на улицата кај штипската црква ,,Св. Никола”

Улицата зад градската црква „Св. Никола“ денеска добива нов асфалт. Градежните активности ги реализира Јавното претпријатие  за државни патишта (ЈПДП).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close