0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Почна процесот на селекција на кандидатите за нови полицајци

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во посета на Центарот за обука при МВР во Идризово каде почна процесот на селекција, во повеќе фази, на пријавените кандидати за полициски службеници по последниот објавен јавен оглас од 6 јуни годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close