0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Во СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата за изборите на 12 декември

Централниот одбор на СДСМ на синоќешната седница донесе одлука за започнување на процесот за организирање внатрепартиски непосредни избори за претседател.  СДСМ како најголема, најпрогресивна и најдемократска партија, новиот претседател ќе го бира 12 декември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close