Општински вестиСкопје

Почна ноќното бележење на хоризонталната сигнализација на градските улици и булевари во Скопје

Екипите на ЈП „Улици и патишта“, кои ја одржуваат хоризонталната сигнализација, по налог на Град Скопје почнаа со ноќното обележување на сообраќајниците низ градот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close