БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Почна изградбата на аеродром во Валона, инвестиција вредна 104 милиони евра

Во рамките на одбележувањето на 109-годишнината од независноста на Албанија, во Валона, градот каде на 28 ноември 1912 година е прогласена независноста, денеска беше означен почетокот на изградбата на нов аеродром.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close