0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Почна втората зимска школа на Семинарот за македонски јазик со учество на над 40 странски македонисти и слависти

Над 40 странски македонисти и слависти од седумнаесет земји од денеска до 29 јануари ќе учествуваат на втората зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, што ќе се одржува виртуелно на платформата Зум.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close