0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Почната постапка за одземање на лиценцата на „Беса Транс“, немал извод од лиценца за автобусот

Министерството за транспорт почна постапка за одземање на лиценцата за работа на превозникот „Беса Транс“ по сообраќајката на нивниот автобус во Бугарија во кој загинаа 45 патници бидејќи од досега добиените сознанија превозникот вршел меѓународен превоз без извод од лиценца за конкретното возило, информираше вечерва на прес-конференција ресорниот министер Благој Бочварски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close