Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Почнаа прелиминарните избори за претседателски кандидат на француската левица

Во Франција почна гласањето за прелиминарните избори за претседателски кандидат во француската левица. За гласање се регистрирани 470.000 избирачи, кои ќе избираат меѓу седум кандидати, од кои неколкумина однапред одбиваат да го прифатат резултатот од гласањето, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close