Посетете ја новата веб страна на МИА
Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Почнаа конзерваторските работи на црквата „Свети Ахилиј Лариски“ во долнореканското село Требиште

Во долнореканското село Требиште, општина Маврово и Ростуше, почнаа конзеравторските работи на црквата „Свети Ахилиј Лариски“, метох на познатиот Бигорски манастир, од каде наведуваат дека ова е единствениот храм на територијата на денешна Република Северна Македонија посветен на овој светител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close