0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Почнаа Деновите на финансиската писменост: Народната банка со презентации за сите заинтересирани граѓани

Од денеска до 3 декември ќе се одржи петтото издание на Деновите на финансиската писменост, што ги организираат финансиските регулаторни институции во соработка со приватните финансиски компании. Како еден од организаторите и учесник на Деновите на финансиската писменост, Народната банка упати јавен повик до сите заинтересирани граѓани за присуство на едукативни презентации преку видеоконференциска врска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close