0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Почина Фофи Генимата, претседателката на грчката партија Движење на промена

Претседателката на централно левичарската грчка партија Движење на промена (КИНАЛ) Фофи Генимата, денеска ја загуби долгогодишната битка со ракот и почина на 57- годишна возраст, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close